Türk İnsanı ve Tek Taş Tutkusu…

Haziran 8, 2017, 1:19 pm

Türk insanı ve tek taş tutkusu…

Türk insanı ve tek taş tutkusu teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar arasında yeni bir moda akımı başlamış ve sanal dünya aracılığıyla bu durum bütün platformlarda duyurulmuştur. Nedir bu moda akımı ve neden ünlüdür?

Moda akımına sebebiyet veren araç “tektaştır”, bu ürün maddi değeri oldukça yüksek ve insanlar arasında çokça kabul görmüş bir üründür. Tektaşın önemini arttırması ve lüks bir hal almasıyla birlikte insanlar özel günleri için bunu tercih etmiş ve sevdiklerinden de bunu talep etmiştir. Nişanlanacak ve evlenecek olan kişiler arasında çokça tercih edilen ve artık “tektaş olmazsa evlenmem” şeklinde söylemlerde bulunan bir toplum yapısı haline gelmiş bulunmaktayız. Ancak, tabi ki “alyans kültürünün” yerini hiçbir şey tutamaz. Alyans, geçmişimizin simgesi ve evliliklerin en temel öğesidir. İlerleyen zamanlarda maddi durumu zayıflayan ve nakite ihtiyacı olan kişiler pırlantalarını bozdurur ancak alyanslarına hiçbir şekilde dokunmaz. Bu örnekten kastettiğim, aslında her ne kadar tektaş, platin gibi mücevherler yaygınlaşsa da toplumumuz gelenekçi bir düşünce tarzına hâkim olduğu için alyansın değeri her zaman farklı olmuştur. Kültürel değerlerimizi en iyi şekilde gösteren, sade, şık ama önemli olduğunu belli eden alyans “mütevazidir”. Çok göz yormaz, sevginin en sade şeklidir. Bu yüzden evlenirken ilk olarak alyans, ardından tektaş veya platin tercih edilir.

 

Türk insanı ve tek taş tutkusu

Tektaş, alyans, platin değişmez bir öğedir; kadın erkek fark etmez hemen herkesin tutkusu ve değişmeyen önceliğidir. İhtiyaç olmaktan öte bir lükstür ve her insan yaşantısının belli dönemlerinde bu ürünü temin etmek amacıyla çokça girişimde bulunur. Çoğu zaman bu girişim etkili ve kesin sonuç verirken kimi zamanda maddi durumu yetersiz olan insanlar temin edemez.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER