Çocuğunuzun Eğitimi

Haziran 20, 2017, 3:24 pm

ÇOCUĞUNUZUN EĞİTİMİ

Çocuğunuzun Eğitimi Çocuğunuzun derslerinin zayıf olması durumunda başarısızlığı ile ilgili duygularınızı, çocuğunuzun kişiliğini incitmeden net bir şekilde anlatın. Onun başarılı olabilmesi için yanında olduğunuzu hissettirin. Kesinlikle çocuğunuzu suçlayıp yargılamayın, eleştirerek emirler vermeyin ve başkaları ile sakın kıyaslamayın. Çocuğunuzun derslerindeki başarısızlığını giderebilmesi için birlikte çözüm yolları arayın.

Çocuğunuzun gelişimi için mümkün olduğu kadar okul içinde ve dışındaki sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler içerisinde yer almasını sağlayın.

Her zaman yanında olduğunuzu hissettirin, veli olarak çocuğunuza destek verip başarması yönünde teşvik etmeniz, çocuğun gelişimi üzerinde olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sevgi, övgü takdir çocuğa değerli olduğu duygusunu verir, değerli olduğunu hisseden çocuk da çevresine değer verir.

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DİĞER YAZILARI

BARIŞ MANÇO

Ocak 23, 2021

Bir marka olmak

  BİR MARKA OLMAK Bir marka olmak “Marka bir işletmenin mal ve hizmetlerin, bir başka...

Temmuz 8, 2017

Unutulan geleneklerimizden gelin hamamı

UNUTULAN GELENEKLERİMİZDEN GELİN HAMAMI Unutulan geleneklerimizden gelin hamamı eski geleneklerimize göre kına, gelinin baba ocağında...

Haziran 28, 2017

Kına gecelerinde hint kıyafetleri giyiliyor.

KINA GECELERİNDE HİNT KIYAFETLERİ GİYİLİYOR. Kına gecelerinde hint kıyafetleri giyiliyor. Hintlerin özel günlerde giyindikleri kıyafetler...

Haziran 28, 2017

Hangi iş para kazandırır…!

HANGİ İŞ PARA KAZANDIRIR Hangi iş para kazandırır sabit bir maaş ile zengin olmak için...

Haziran 21, 2017

Engellilere saygı

 ENGELLİLERE SAYGI Engellilere saygı kısaca, yeti yitimi olarak tanımlanan engelli olma durumu, incitici ve rahatsız...

Haziran 21, 2017