Kına gecelerine profesyonel yardım..!

KINA GECELERİNE PROFESYONEL YARDIM

Kına gecelerine profesyonel yardım tabi ki gerekiyor. Evlenecek kızlarımızın en güzel günlerinden birisi de Kına gecesi ve elbette düğündür. Düğün gecesinden önce yapılan kına gecesi nede olsa gelin kızlarımızı tedirgin etmektedir. Çünkü Organizasyon firması mı tutyak veya salonmu tutsak yada evimizde mi yapsak misafir kaç kişi gelir evimiz yeterli olurmu tarzda bir sürü soru işaretleri aklımıza gelecektir. Tabi ki bu soruların cevabı birazda bütçeniz ile doğru orantılıdır. Geleneklerimizde düğün gününden bir gün önce veya bir kaç gün önce yapılmaktadır. Kimi aileler kına gecesi yorgunluğunu atmak için kına gecesi ile düğün günü arasına bir veya bir kaç gün koyarlar. Adet ve gelenekler hep böyle olmuştur. Ülkemizin her yöresinde adetler farklılık gösterse bile tüm anne ve babaların kuşkusuz ortak düşünceleri bu muhteşem geceyi en güzel bir şekilde sonlandırmak olacaktır. Yıllarca yetiştirdikleri ve büyüttükleri kızlarının mürvetini görmekten daha önemli bir şey ne olabilir?

KINA GECELERİNE PROFESYONEL YARDIM

Tam anlamıyla burada gerekli olacak ve şimdi biz devreye girecez. Büyüklük, zenginlik, liderlik ve bilgeliğin simgesi olan kaftan düğünlerin önüne geçmiş durumda. Düğüne doğru geri sayım başladığı an gelin adayları bu özel günde artık abiye yerine kaftan ve bindallı  giyerek Sultanlara benzemek istiyorlar. Tasarımcıların kapısını çalıyorlar ve artık abiye kıyafet tarihe karıştı denilebilir. Altın işlemeli veya lase boncuk işlemeli birbirinden güzel kültürümüzü gösteren  kaftanları tercih ediyorlar kimileri ananelerinden kalma Maraş sanatı kaftanını  kimileri de tel sarma sanatı kaftanlarını sandıklardan çıkararak örf ve adetlerini  idame ettiriyorlar bindallı giyiyorlar. Damat adayları ise işlemeli cepken ve padişah kaftanı giymeyi tercih ediyor. Sn zamanlarda aslında abiye kıyafet yerine Hint kıyafeti giyerek konseptte farklılık yaratabilirsiniz. Daha sonra kına yakılırken kaftan veya bindallı kıyafet ile günü sonlandırmak daha başarılı olacaktır.  Tabi bu düşünceyi ailenizle de paylaşmak gerekir çünkü Hint elbiseleri yöresel bir kıyafet olduğu için büyüklerimiz karşı çıkabilir buda sizin mutluluğunuza gölge düşürmesin.

Kına gecelerine profesyonel yardım isterseniz irtibata geçebilirsiniz  ve modellerimizi www.kaftan.web.tr  adresinden görebilirsiniz. Dilerseniz kiralık dilerseniz satılık seçeneği sunuyoruz.  Kaftan Collection adı altında hizmet veriliyor.

Erhan-ÖZLER-Classics

 

 

 

 

 

 

 

 

YAZARLAR

YENİ HABERLER

Türk Lirası

Satış
Alış
USD
1
USD
ABD Doları
27.0396
26.9910
AUD
1
AUD
Avustralya Doları
17.5348
17.4212
DKK
1
DKK
Danimarka Kronu
3.8860
3.8670
EUR
1
EUR
Euro
28.9196
28.8676
CHF
1
CHF
İsviçre Frangı
30.2045
30.0118
SEK
1
SEK
İsveç Kronu
2.4422
2.4172
CAD
1
CAD
Kanada Doları
20.1450
20.0546
JPY
100
JPY
Japon Yeni
18.3156
18.1951