GÜVENLİ BÖLGE

Ocak 25, 2018, 3:50 pm

GÜVENLİ BÖLGE

Güvenli bölge derinliği 20 – 30 kilometre olması için askerlerimiz mücadele ediyor. Tahminlere göre 8 – 10 bin Terörist olduğu tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanımız Hedefimiz Afrin’i Terörden arındırmak olacak ve Turump ‘dan silah desteğini sonlandırması gerektiğini söyledi.  Dış işleri bakanımız Mevlüt ÇAVUŞOĞLU : Açıklamasında Zeytin dalı operasyonu hakkında Güvenli bölge operasyonuna Türkiye Suriye sınırında 911 km lik bir alanda temizlik yapılacağı bildirildi. ABD nin YPG ye verdiği silah ve bize verdiği sözü hiç bir şekilde tutmaması, Trump’ın artık vermiyor demesi güven bunalımı oldu. Bu güveni test etmemiz lazım ve ABD den somut adımlar görmemiz gerekiyor.

Başbakan : İran’da  Irak Suriye 1350 km boyunca hiç bir terör oluşumuna izin vermeyecez. Ülkemizin Milletimizin geleceğine huzuruna insanımızın can ve mal güvenliğine yeni sorunlara itilmesine asla rıza göstermeyeceğiz.

Yakında Meskün mahal mücadelesine Afrinde geçilecek. Komandolarımız Teröristlerin inlerine girdi. Teröristlerin mevzilerine girdi. Terör cepheleri bir bir ele geçeriliyor. Tüneller 20 metre uzunluğunda ve 2 metre derinliğinde, Hendekler birbirleriyle bağlantılı ve demir kapılar var. Hepsi ellerinden alında ve etkisiz haline getirildi. Hiçbirisi Türkiye Cumhuriyetini yıkamayacaktır.

GÜVENLİ BÖLGE

Kilis ten Afrin deki terörist mevziileri de vuruldu.  YPG li teröristler kaçtı.  Sınırın Suriye köyü Abuda köyü PKK ve afişler le doluyken hepsi yakılıp imha edildi.  Özgür Suriye Ordusu güçleri kuş uçurtmuyor.

 

 

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER