Afrinde gelişmeler

Ocak 23, 2018, 10:39 pm

AFRİNDE GELİŞMELER

Afrinde gelişmeler dün gece çok şiddetli yağmur yağdı. Operasyon hızlı ilerliyor. Bölge mayınlanmış durumda birçok bölge tuzaklanmış durumda. Yağmurdan dolayı ilerleme ağırlaştı.  Normal koşullarda cepler oluşturulmuştu. Dün itibariyle bu ceplerden sızmaların önlenmesi için boşlukta bırakılan bölgelere havan topuyla operasyonlar devam ediyor. Uçaklarımız hala geziyor bu bölgede ve 2 bölgeye atış yaptılar.

12 km bir alanda  Hatay sınırının etrafında başlayan  reyhanlıdan kilise kadar uzanan 6 tane önemli kritik nokta vardı PKK için,  PKK nın telsiz hatlarını kullandığı noktaydı.  Sınır hattında kullandığı bütün güzargahtaki iletişim kesilmiş durumda. Sadece kendi bulundukları bölgelerde kendi içlerinde iletişim kurma imkanına sahipler. Farklı yerlerden eylem gerçekleştirilmesi önlendi.

Sivilleri tahliye edecek süreci başlatmamız lazım. Afrinde gelişmeler oldu. Kentin içinde sivilleri canlı kalkan olarak kullanma ihtimali olmaya başladı. Sivillerin terketmesine izin verilmiyor. Bununla ilgili operasyonel bir imkan açılabilir.

Burseya Dağı’nda sıcak temas yaşanırken çatışmalar bu bölgede yoğunlaştı. Afrin’deki çatışmalarda Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta yaşamını yitirirken, operasyonda yaşamını yitiren asker sayısı 2’ye yükselmiş oldu.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER